Take a fresh look at your lifestyle.

3 Yaşındaki Çocuk İpad’i 48 Yıl Kitledi

3 Yaşındaki Çocuk İpad'i 48 Yıl Kitledi

0 669

Bir cihaz en fazla ne kadar güvenlik kilidinde kalabilir ki? Tahmin edilebilmesi çok zor bir durum ortaya çıktı. Üç yaşındaki bir çocuk babasının İpad’in şifresini defalarca yanlış girdikten sonra İpad cihaz parolasını bir daha deniyebilmesi için 25.536.442 dakika limit koydu.

Çocuklar teknolojiyi seviyor ve teknolojik tüm araç – gereçlerle uğraşma eğiliminde bulunabiliyor. Hatta o kadar uğraşıyorlar ki bazen bilmeden kimsenin bilmediği yeni şeyleri ortaya dahi çıkartabiliyor. Bugün ki haberimiz ise bunlardan bir tanesinin örneği.

3 yaşındaki çocuk babasına ait olan İpad’ e girmeye çalışmış ancak babasına cihaza şifre koymuş. Bu şifreyi tekrar tekrar yanlış giren çocuğun önüne ise bir zamandan sonra akıllara durgunluk veren o hata mesajı gelmiş. “İpadiniz çevrımdışı. Lütfen 25.536.442 dakika sonra tekrar deneyin.” Yani ortalama 48 yıl sonra İpad şifrenizi tekrardan deneyebilirsiniz diyor Apple burada.

Bu durum karşısında ne yapacağını bilmeyen mağdur baba ise hemen Twitter’a bu durumdan bahsetti ve yardım istedi. Durumu ise bir Apple çalışanı gördü ama resmen bir soğuk su iç üzerine dercesine bir cevapla karşılık verdi çalışan.

Konu ile alakalı bir diğer Twitter kullanıcısı ise mağdur baba ile dalga geçti. Apple prosedürlerine iyi bildiği gözüken kullanıcı Tweet’e cevap olarak; Üç yaşındaki oğlunuz bir önceki kilidin süresinin dolumundan 12.000.000 dakika sonra mı İpad ile oynadı? diyerek dalgacı bir ifade ile sorusunu yöneltti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.