Take a fresh look at your lifestyle.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: Süreç devam ediyor

0 297

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Partinin seçim sonuçlarını itiraz etmeyi sürdüreceklerini ve yerel seçimlerde terör örgütü FETÖ’nin etkisi olup olmadığı ve sandık görevlisi FETÖ üyesi olup olmadığını merak ettiklerini açıkladı. AK Parti olarak terör örgütlerinin üyelerinin sandıklarda görevli olup olmadığının araştırılması konusunda açıklama yapmayan Yavuz, yerel seçimlerde kazanan adayın ne zaman açıklanacak olduğu konusuna ise açıklık getirmedi.

Türkiye’de bir süredir yerel seçim tartışmaları devam ederken, Ankara ve İzmir’de seçim süreci sona erdi. Mansur Yavaş ve Tunç Soyer mazbatalarını alırken, İstanbul’da binlerce oy farkla seçimi kazandığını iddia eden Ekrem İmamoğlu mazbatasını alamadı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Bizce bu meselenin arkasından çok farklı şeyler çıkacak. Sandık başkanlarından FETÖ kapsamında ihraç edilenler var mı diye merak ediyorum mesela. Bu karşı da emarelerimiz var ama araştırmaya devam ediyoruz. Muhtemelen şu oldu: Bir stratejik akıl belli kesimleri ve güçleri birleştirdi ve böyle organizeli usulsüzlüklerin ortaya çıkmasına sebebiyet verdi.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.