Take a fresh look at your lifestyle.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’dan açıklama!

0 766

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçimlerde bazı şüpheleri olduğunu ve kendisinin seçimlerde yaşanan olayların arkasında terör örgütü FETÖ’nün olduğu konusunda bazı düşündükleri olduğunu açıkladı. Sosyal medyanın gündeminden düşmeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul seçimleri hakkında açıklamalarına bugünde devam etti.

Yavuz, ”Olağanüstü itirazla seçimin iptalini ve yenilenmesini istedik. YSK şimdi ne yapacak? Cumartesi ya da pazartesi başlayacak. Önce bir delillere bakacak usulüne uygun yapılmışmıdır zamanında yapılmışmıdır diye bakacak. Eklere bir bakacak sonra bunların hangi birinin seçimin iptaline yeter derecede bir kanunsuzluk anlamına gelip gelmediğini irdeleyecek diye düşünüyorum. Tam kanunsuzluk var mı yok mu ona bakacak. Eğer bu bilgilerin tamamını irdeleyim derse epey bir zamanın geçeceğini düşünüyorum.” dedi.

İstanbul’da Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olarak seçilirken, seçimlerin iptal edilmesinin bundan sonra mümkün olmadığı tartışılıyor. Erdoğan’da 4.5 yıl icraat dönemi olduğunu ve yeni bir seçim olmadığını birkaç yerde birinci ağızdan açıklamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.