Take a fresh look at your lifestyle.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Netanyahu barışı tehlikeye atıyor

0 343

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Ortadoğu ülkelerinde barışı tehlileye attığı ve istikrarı önlediğini açıkladı. Netanyahu’ya karşı artık farklı adımlar atılması uyarısında bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Netanyahu’nun her türlü değere ve hukuksal karara karşı ‘saldırdığını’ açıkladı.

Netanyahu hakkında gerekli dersin verilmesi gerektiğini AK Parti hükümeti olarak düşündüklerini ve bu konuyu gözden geçirecek olduklarını belirten Ömer Çelik, İsrail’in Netanyahu’yu durdurmasını sağlamadığı için başka önlemler gerektiğini açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, sürekli olarak bölgede yeni kararlar alan ve bölgesel olarak en güçlü ülke olarak biliniyor. Askeri gücünün ABD tarafından desteklenmesi ve istihbaratının çok iyi olmasından dolayı fazla olması ülkenin elinde olan parasal güç ile birleşince az nüfusuna rağmen çok güçlü olmasında yarar sağlıyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik,

“ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ve Golan kararlarından cesaret ve yüz bulan İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu, Ortadoğu’da barış ve istikrarı pervasızca tehlikeye atmayı sürdürmekte ve provokasyonlar yapmaya devam etmektedir.

Netenyahu’yu kuşatan bu nefret dilini herkes kınamalıdır. Netenyahu, uluslararası topluma ve hukuka açıkça saldırıyor. Saldırmadığı değer ve hukuk ilkesi kalmadı. Uluslararası toplum kendi değerlerini, Netenyahu’nun saldırganlığına karşı güçlü bir şekilde korumalıdır.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.