Take a fresh look at your lifestyle.

Ak Parti’den İmamoğlu’na tepki

0 513

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun kendisini başkan olarak ilan etmesi nedeniyle tepki gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, mazbatasını almadan önce kimsenin kendisini başkan olarak tanıtamayacağı uyarısında bulundu.

Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir’i ziyaret ederek başkan ünvanı ile ziyaret defretini imzalamıştı ve ziyaret defterini başkan olarak imzalaması sonrasında sosyal medyada büyük ilgi görürken, AK Parti hükümetinden ise büyük tepki açıklamalarına maruz kalmıştı.

Yavuz, ”Bunun üzerine hemen soruları sormak istiyoruz: Diyoruz ki sen seçildiğine nasıl kanaat getiriyorsun? Bu süreçlerin bitmesini hangi hakla istiyorsun? Dünyanın her yerinde hukuki süreç var bildiğiniz üzere. Türkiye’de de yine seçimlerle ilgili hukuki süreç işliyor, herkes bunu biliyor. Nasıl oluyor bu? Sandıktaki işlem biter, seçim kurulundaki iş ve işlemlere sıra gelir. Sonra da seçim kurulunun iş ve işlemleri üzerine yine seçim kurulları nezdinde önce ilçeden başlayarak itiraz süreçleri işler. Bunlar tamamen yargı gözetiminde ve yargının yaptığı iş ve işlemlerdir. Önce ilçe seçim kurulu gerekeni yapar, sonra bu beğenilmiyorsa itiraz edenlerce yine il seçim kuruluna ki tamamen yargıdan bahsediyoruz, itiraz edilir. En son da Yüksek Seçim Kurulu’na gitmek suretiyle mesele kesinleşir. Ancak sonuç orada net bir şekilde ortaya çıkar.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.