Take a fresh look at your lifestyle.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: Fark azalıyor

0 327

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin itirazlarının işe yaradığını ve itirazlarının değerlendirilmesi sonrasında farkın azaldığını açıkladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul ili seçim sonuçlarının incelemeye devam edildiğini ve seçimlerin tekrar yapılması hakkında AK Partinin bir talebi olmadığını açıkladı. AK Parti olarak seçimlerin yeniden yapılmasını istemediklerini açıklayan Yavuz, AK Parti’nin oylarının itiraz sonucunda artmaya devam ettiğini ve seçimleri kazanacak olduklarına dair beklentilerinin devam ettiğini açıkladı.

Çok fazla sandıkta itirazların geçersiz olduğunu ve AK Parti adayı Binali Yıldırım lehine artığını açıklayan Yavuz, değerlendirmelerini aralıklarla sürdürecek olduğunu açıkladı.

Yavuz sonuçlara ilişkin ise, “Bu nasıl oluyor, sandık sayım sonuç cetvelinde farklı rakam, sonuç tutanağında farklı rakam olduğunu tespit ettik. Bunları maddi hata düzeltimi yoluyla düzelttirdik. Sandık sonuç tutanağında da birtakım kaydırmaların olduğunu gördük yer yer. AK Parti’nin aldığı oyu, başka bir partiye kaydırılmış olarak gördük. Hatta o kadarını gördük ki bu verilere esas teşkil eden, sayım döküm cetvelinin boş olduğunu, çelişkili olduğunu gördük. Bunları düzeltiyoruz doğru ama bir de bunları yapanlar var. Bu belgeleri hazırlayanlar var ya da hazırlanmış olan doğru belgeyi kenara koyarak, seçim kurulunun sayfasına taratıp başka belgeyi girenler var. Bütün bunlar bu seçimin sonucundan bağımsız olarak, şimdilik bağımlı olarak düzeltiyoruz bunları. Sonra da Ceza Hukuku ve Seçim Hukuku açısından kim sorumluysa onlar değerlendirilecek ve gereken elbette yapılacaktır” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.