Take a fresh look at your lifestyle.

Android İşletim Sistemi Artık Google Play’de

Android İşletim Sistemi Artık Google Playde

0 1.521

Android’in yaratıcı Google büyük etki yaratacak bir güncelleme haberi ile gündeme geldi. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru devi hakkında yeni gelecek işletim sistemi güncellemerin direk Google mağazası üzerinden gerçekleşticeği sızıntıları basına yansıdı.

Android işletim sistemini bir çok kısmı Google tarafından tasarlanıyor, yazılımlandırılıyordu. Bu şekilde yapılıp, telefon üreticilerine gönderilen söz konusu işletim sisteminin üzerine kendi arayüz tasarımlarını ve yazılımlarını entegre eden telefon üreticileri ise kullanıcılarına yeni işletim sistemi güncellemesini gönderiyordu. Bu şekilde telefon üreticileri tarafından gelen telefon bildirimi ile güncellemesi yapılan Android işletim sistemlerinde basına yansıyan sızıntılara göre artık söz konusu güncellemeler direk Google play mağazası üzerinden gerçekleşecek.

Peki, bu nasıl olacak? Google, hazırladığı yeni bir yazılım ile yeni işletim sistemlerini telefon üreticilerine göndermeden direk olarak kullanıcılar ile buluşturacak. Bu durumda işletim sistemi ile alakalı tüm sorunları kendi üzerine almak zorunda kalan Google şirketi protokol ve diğer güvenlik sorunlarından kaçınmak için kapsamlı bir yazılım hazırlıyor. Bu yazılımın aktif hale gelmesi ile bugünlerden sonra gelecek ilk güncelleme paylaşımını Android cihaz kullanan akıllı telefon kullanıcıların Google play mağazasından indirmesi gerekecek.

TELEFON ÜRETİCİLERİ BU DURUM HAKKINDA NE DİYOR?

Google’ın yeni projesi basına sızdırıldı ancak daha resmi bir açıklamada bulunulmadı. Bu konu hakkında bünyesinde Android işletim sistemini bulunduran telefon üreticilerinde henüz bir açıklama yok ancak kendi eklemelerini işletim sistemine yapamayacak veya daha geç yapabilecek akıllı telefon üreticileri bu durumdan rahatsız olabilir gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.