Take a fresh look at your lifestyle.

Apple Kablosuz Şarj Aletini İptal Etti

0 367

Dünya teknoloji devi Apple’dan dev iptal kararı.Alınan bilgiye göre 2018 yılında iPhone X ile birlikte lansmanı yapılan AirPower kablosuz şarj aleti firmanın aldığı karar ile başarısızlığı kabul edildi.Bu karar sonrası ise projenin iptal edildiği açıklandı.

airpower

 

Firmadan Resmi Açıklama Geldi

Apple donanımdan sorumlı kıdemli başkan yardımcısı Dan Riccio, kablosuz şarj projesi olan AirPower’in iptal edildiğini resmi olarak duyurdu.

Dan Riccio;”Şimdiye kadar oldukça yoğun bir çaba sarf ettikten sonra, AirPower projesinin, hedeflediğimiz yüksek standartlara ulaşamayacağına karar verdik. AirPower tanıtım etkinliğini dört gözle bekleyen müşterilerimizden özür dileriz. AirPower şarj kitini iptal ettik, ancak gelecekteki teknolojinin kablosuz bağlantılar üzerinde yoğunlaşacağına inanıyoruz ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuşmasını noktaladı.

apple

 

Lansmanı oldukça ses getiren Apple’in kablosuz şarj projesi olan AirPower firma tarafından hayal kırıklığı yaşatmıştı.Apple kullanıcıları tarafından pek rağbet görmeyen kablosuz şarj cihazo AirPower son günlerde Apple tarafından da geliştirilmedi ve projesinin rafa kalırıldığı dedikoduları sıklaşmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.