Take a fresh look at your lifestyle.

Atanamayan Engelliler Grev Kararı Aldı!

0 2.503

3 Aralık 2018 tarihinden beri Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde protokol çalışmaları yürüten atanamayan engelliler, 10 bin engelli ataması sözün tutulmaması üzerine Ankara’da bakanlık önünde grev yapacaklarını duyurdu.

Atanamayan engelliler gurubuna öncülük eden Türkiye Engelliler Platformu’nun açıkladığı grev kararı açıklaması şu şekildedir; Platform bünyesinde oluşturduğumuz atanamayan engelliler gurubu olarak Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş ve atama bekleyen engellilere son çağrımız var. Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden “10 bin atama ve kamuda engelli kotasının artırılmasıyla” ilgili olarak verilen sözlerin tutulmaması üzerine grev çağrısı yapıyoruz. 8 aydır atama takviminin yayınlanmaması, bakanlık ve meclis görüşmelerinde verilen sözlerin tutulması bizleri derinden üzmektedir. Özellikle Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımızın bizlerin talebine kulak tıkaması son damla olmuştur. Artık yeter diyoruz. Atanamayan tüm engellileri bakanlık önünde yapacağımız greve çağırıyoruz.

Tarih: 13 Ağustos 2019 – Saat: 12:00
Adres: Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Önü (Söğütözü/Ankara)

Bakanlığa gelebilmek için Çayyolu Metrosuna binildiğinde Maden Tetkik Arama İstasyonunda inmeniz gerekecektir. Maden Tetkik Arama metro istasyonu ile Bakanlık arası 10 dakika yürüme mesafesindedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.