Take a fresh look at your lifestyle.

Battlefield V’in Getirdiği Yenilikler

0 522

Battlefield’in son sürümünün Battlefield V adı ile geleceğini ve ikici dünya savaşı yıllarını bize yaşatacağını biliyoruz. Bizi geçmişe götürecek oyunda, oynanış bakımından iyileştirmeler yapılarak yeni modlar eklenmiş görünüyor. Bu iyileştirmeler sayesinde çok fazla tekrarlayıcı olmaksızın oyunun ilk sürümünün başarısını yakalayabilecek gibi durmakta. Yeni sürümle ilgili bilmeniz gereken dört şey bulunuyor: Savaş hikayesi, Premium Pass, Company oluşturma ve Çoklu oyuncu modu.

Battlefield 1’den itibaren savaş hikayeleri oyuna duygu katmayı başaran öğeler arasında yer almakta. Son sürümün tanıtım videosunda da 1943’te Alman işgalinde ailesini kaybetme korkusu yaşayan ve onları korumaya çalışan bir Norveç askerinin hikayesini bizlere sunmakta. Geliştiriciler, oyuncuların ilk sürümden itibaren verdikleri tepkileri dinlediklerini ve buna göre geliştirmeleri sürdürdüklerini söylemekteler.

Premium Pass artık oyundan kalkmış durumda. Para vererek aldığınız oyun içinde artık gereksiz harita ve diğer öğeler için ücret ödenmesi gibi bir durumla karşılaşılmayacak. EA’nın, oyuna eklemiş olduğu canlı hizmet öğesi, parçalanmayı ortadan kaldırmaya yönelik gibi anlaşılmakta. Çevrimiçi mod olan Tides of War, ikinci dünya savaşı hikayesinin kişiselleşmesini sağlamakta. Güncellemelerinin bölümlere ayrılacağı ve her bölümün birkaç ay süreceği anlaşılıyor.

Kendi Company’nizi oluşturabileceksiniz. Daha önceki Battlefield oyunlarında olmayan yeni özelliklerden biri Battlefield V ile gelmekte. Askerler, silahlar ve araçları kullanarak oluşturacağınız kişisel Company’lerde askerlerin cinsiyet, yüz, giyim ve silahlarını da değiştirmeniz mümkün. Kişiselleştirilebilen özellikler, tanklardan uçaklara her şeyin olduğu garaj kısmına kadar uzunmakta.

Çoklu oyuncu modunda da oyun bizlere yenilikler sunmakta. Combined Arms ismiyle karşımıza çıkacak olan oyun modu, tek ve çoklu oyuncu modları arasında bir köprü kurmak için uğraşacak. Combined Arms’tan beklenen, tek oyuncu ile oynanan modun bazı öğerlerini çoklu oyuncu modunun sosyal yapısı ile birleştirebilmesi. Bunu yaparken de oyuncuları sıkmaması gerekmekte. Çoklu oyuncu modunda en fazla dört oyuncu bir arada oynayabilmekte. Modda rastgele verilen görevler yerine getirilmeye çalışılıyor. Bir klasik olan geniş çaplı çoklu oyun seçeneklerini isteyenler de unutulmamış. Conquest, Death Match ve Domination gibi modlar seçilerek, arkadaş çevresi dışına çıkmak mümkün hale gelmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.