Take a fresh look at your lifestyle.

BİR DEVLETLE SAVAŞMAK

0 532

PKK Yıllar ve yıllar boyu köylerimizi bastı, şehirlerimizde bombalar patlattı, asker sevk araçlarını durdurup içindekileri infaz etti, AVM ler kundakladı. bütün bunları neredeyse elini kolunu sallaya sallaya yaptı. Sadece Türk olduğunu düşündüklerini değil, ‘devlet yanlısı’ dediği Kürtleri de katletti. Bu katliamlarda genç yaşlı, kadın erkek, çoluk çocuk ayırmadı. Dahası bir o kadar da örgüt içi infaz yaptı.

Kışlalar karakollar bastı. Devriyeye çıkarılan acemi askerleri pusu kurup katletti. Şehirlerimizde insanları sokağa çıkmaktan korkar hale getirdi. Nereden baksan ‘mertçe’ değil, ‘kahpece’ yöntemler kullandı. Şimdi bunlarda ‘demokratlık, çağdaşlık’ görenlerin aklına şaşarım. Ne aklı ya; akılları olsa bütün bu yapılmış olanları görmezden gelirler mi?

PKK ve onun siyasi uzantısı parti ‘barış ve çözüm sürecini’ de elinin tersiyle itti. Bunun halk tarafından hoş karşılanmayacağını bildiği için de suçu AK Parti‘ye ve ‘baldıran zehri içmeyi’ göze almış Erdoğan’a atmaya çalıştı. Halbuki o sürece halk desteği neredeyse %70 lere varmıştı. Bütün bunları neye güvenerek yaptı?

Şimdi artık kabak gibi ortaya çıkıyor ki arkasında Amerika ve ekürisi AB ülkeleri vardı. Ordu, emniyet ve yargı içerisinde yuvalanmış Amerikan uşağı FETÖ cü hainler bunları koruyup kolluyor, içeriden bilgi sızdırarak vatan evlatlarının katledilmesine acımasızca hizmet ediyorlardı.

Peki şimdi neden yapamıyorlar? Sıkıyönetim yok, OHAL yok, niye borularını öttüremiyorlar? Çünkü artık ‘kukla’ değil, ‘gerçek’ bir devletle savaşıyorlar. Yaptıkları demokratik hak arama değil, terördü. Bu yollar kukla devleti boyun eğdirip, ABD ve AB ülkelerinin baskısıyla bir Pol Pot devleti çıkaracakları hesabındaydılar. Oysa şimdi kendini korumak isteyen ve bu uğurda her şeyi (buna ABD ile savaşmak bile dahildir) göze almış ‘gerçek’ bir devletle karşı karşıyalar. Şimdi, o devlete, barış ve çözüm sürecine dönsün diye hem kendileri hem de arkalarındaki kukla oynatıcıları tarafından neredeyse yalvarılmaktadır.

Ama artık Bor’un pazarı geçmiştir. Amerika bunları terk ediyor. Bunu da ‘Suriye’den çekiliyorum’ kılıfına sarıyor. Suriye’den çekilir mi bilmem, ama PKK nın egemen olduğu bölgelerden çekildiği, daha doğru deyimle ‘ucu bana da dokunmasın’ diye kaçtığı kesin. Böylece onları Türkiye Cumhuriyeti devletinin insafına terk ediyor. Avrupalı destekçileri de sus pus olmuş durumdalar.

Devlet kadroları Amerikan uşağı FETÖ cü ihanet şebekesinden temizlendikçe devlet daha bir kendine geliyor. Milli tutum alıyor. Kendisinin ve halkının geleceğini garanti altına alacak daha net adımlar atabiliyor. PKK İşte şimdi, böylesi bir gerçek devletle savaşıyor. Arkasındaki destekçileri de çekilmiştir. Onlar kendilerine ‘barış’ eli uzatmış bir devletle savaşmayı seçtiler. Şimdi bu kararlarının bedelini ödeyecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.