Take a fresh look at your lifestyle.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Ruslara yardım edeceğiz

0 397

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ile Moskova’da düzenlenen özel görüşmesinin ardından Rus yatırımcılara Türkiye’ye yatırım yapmaları için her türlü hükümet ve devlet yardımını yapacak olduklarını ve yardımcı olmayı sürdürerek Rusların Türk pazarında hakim olması yönünde desteklerinin olacağını açıkladı.

S-400 konusunda henüz açıklama yapmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus yatırımcıların Türkiye’de yapacak olduğu yatırımlarda gerekli destekleri vermekle sınırlı kalmayarak Rus yatırımcılara ayrıcalıklı olarak yardım etmeyi sürdüreceklerini açıkladı.

Erdoğan, “Rusya, Türk yatırımcıların pazarımıza olan ilgisine önem veriyor. Son yıllarda Türk iş dünyası, Vladimir, Penza, Kalujskaya, Krasnodar ve Stavropol gibi çok sayıda Rus bölgesine giriş yaptı. Kırım’la işbirliğini geliştirmek için potansiyel var. Ancak Türkiye, en büyük yatırım yaklaşık 2 milyar dolarla Tataristan’a, özellikle Alabuga özel ekonomik bölgesine yaptı” diye konuştu.

Rusya ve Türkiye’nin mevcut ticaret hacmini daha fazla artırmak istediklerini ve tarım ürünleri dahil tüm ticari ilişkilerde daha iyi adımlar atmak istediklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşviklerin ve Rus yatırımcılara verilecek yatırım desteklerinin arttırılacağını açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.