Take a fresh look at your lifestyle.

Deep Web Efsanesi Doğru Mu?

Deep Web Efsanesi Doğru Mu?

0 1.791

Dünyaca popüler arama motoru şirketi Google tarafından dahi yasaklanan içerisindeki gizli bilgiler bulunduğu iddia edilen web sitelerin barındığı Deep Web nedir? Neden girişi yasak?

Son zamanlarda gizliliği popüler hale gelmiş derin internet olarak adlandırılan deep web internet kullanıcı tarafından “buz dağının görünmeyen tarafı” olarak tanımlanıyor. Daha da önemli bir iddia Deep web internet aleminin yüzde 90’ını oluşturmaktadır. Geriye kalan yüzde 10 ise Google gibi halka açık arama motorları tarafından gösteriliyor.

DEEP WEB NEDİR?

Deep web için basit bir tanım olarak “buz dağının görünmeyen kısmı” diyebiliriz. Söz konusu derin internet iddialar ile dolu. En büyük iddia ise kendi aleminde bulunan bilgilerin internetin yüzde 90’ını oluşturduğu.
Deep web başka bir tabir ile hiçbir kuralın bulunmadığı her türlü fotoğraf, video ve belgenin paylaşıldığı ortam anlamına gelmektedir.

Durum bu şekilde olunca kötülük eksik olur mu? Olmaz tabii. Hiçbir sınırlamanın bulunmadığı bu internet aleminde gizlenmiş kullanıcılar tarafınan çalıntı kredi kartı paylaşımları, insan pazarlığı, her türlü uyuşturucu ve öldürücü madde satımı hatta kiralık katiller dahi bulunduğu bir ortam haline geldi.

DEEP WEB’E GİRMEK HALA MÜMKÜN MÜ?

Evet mümkün. Ne kadar tehlikeli olursa olsun belli ayarlamalar sağlayarak Deep web kapısından adım atabilirsiniz. Daha sonrası ise istediğiniz deep web sitesini bulmakta bitiyor iş.

Günümüz şartlarında Deep web’e Tor Browser tarayıcı ile girmek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.