Take a fresh look at your lifestyle.

Ekrem İmamoğlu: Kapı kapı gezmeyin!

0 288

İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükçekmece’de polis ve emniyet güçlerinin gelen emir doğrultusunda kapı kapı gezerek seçmen sorgulaması yapması tepkilere sebep oldu. Sosyal medyada vatandaşlar bunun kabul edilemez bir süreç olduğunu ve demokratik olmayan eylem olduğunu açıklarken, İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’da bu uygulamaya tepki gösteren isimler arasındaydı.

İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, polis ve emniyetin boş uygulamalar ile yorulmaması uyarısında bulunurken, vatandaşların huzurunun bozulmamasını ve bu tür uygulamaların yapılmaması açıklamasında bulundu.

İmamoğlu,

“Efendim seçilirseniz Erdoğan’la ilişkileriniz nasıl olur?” Çok iyi olacak. Ben hizmet için kaçanı kovalarım. Cumhurbaşkanı seni istemiyor. Göreceksiniz öyle bir isteyecek ki, öyle güzel hizmetler yapacağız ki… Güzel insanlar, barışmaya geldim. Bu şehir huzura hazır mı? Huzuru istiyor musunuz? Herkes oy kullandı mı kullandı, seçim bitti mi, bitti. Hayırlı uğurlu olsun efendim.

Biz bu şehre hizmet etmeye geldik. Bu , güzel haftada bakın her gün binlerce, on binlerce insan hala sandıkların başında. Bu iş sonuçlanıncaya kadar hiç ayrılmayacaklar. Emeklerine sağlık. Emniyetimizin, polisimizin emeklerine sağlık. Ama yormayın bizi. İstanbul beni bekliyor beni!

Ben o sandıktaki 16 milyon insanın oyunu bir görüyorum. Kimseyi birbirinden ayırmıyorum. Şu sözü hatırlatıyorum, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” Kimse birbirinin vatanseverliğini sorgulamaya kalkmasın. Herkes bu vatanı çok seviyor. Biz bu şehirde 16 milyon vatansever olarak bu şehre sarılmış insanlarız.

Başka çabalara gerek yok, emniyetimizi polisimizi yormayın. Kapı kapı gezip insanları tedirgin etmeyin. biz bu şehirde devletimizin seçim tutanaklarında gerekli kurulların teminatları altında seçime girdik.” diye konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.