Take a fresh look at your lifestyle.

Güncel Yazı Dizisi 08 Nisan

0 371

Meclis Yeni Yasama Yılı Ne Olacak, Seçim, Af, 3600 Ek Gösterge, Hal Yasası, Kamu, İşsizlik, Atama, Engelliler, Emekliler ve Daha Niceleri.

Gündem çok karıştı, 3 tarafı denizlerle ama 5 tarafı düşmanlarla çevirili bir ülkedeyiz. 5 tarafı çünkü sadece bizim bildiğimiz yakın komşu ve uzak ülkeler değil içimizde de oldukça fazla hain barındıran milletiz.

-Amacım siyasi partiler değil, sadece Allah ve kul arasına giren cemaat ile ekonomik olarak dini kullanan kişiler.

Sinirlenen, yazıyı okumayı bırakanlar olabilir ama asıl önemli kısım buradan sonra; -gerçekler acıdır ve en güzel yemekler acı baharatla yapılmaz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya dediğim zaman hemen seçim aklınıza gelmesin. Çalışma gücü ve iş sahası olarak oldukça güçlü iller doğal olarak kavgaları da bol olacak tabi. Biz millet olarak sözümüz var bir kere; “Oldu mu İstanbul gibi olmalı, Kuşatanı çok, Fatihi TEK” işte tüm kavgalar burada başladı. Tek Fatih olmak için.

Buca tartışma bunca kavga derken siyasilerin altta eze eze unuttukları gerçekler var. Mesela hatırlayalım mı?

-Emeklilik için 3600 EK göstergede düzenleme bekleyenler

-Hapiste yatan ve önemli suçlarla değil kader mahkûmu olanlar için AF

-Emeklilere yapılacak intibak ZAMMI

-Atama bekleyen ENGELLİLER

-Sebze ve Meyve Fiyatları için HAL YASASI

-Gençler için hem iş imkânı sunmak hem de Askerlik sorununa kalıcı çözüm

Ve daha saymakla bitmeyecek onca iş…

Ey vekilim, 1. Vazifen aldığın oyların hakkını vermektir. Oturduğun koltuk en kıymetli hazinendir. Olur, bir gün genel seçimden önce verdiğin sözleri tutmaz isen, seni yerinden edecek dâhili TÜRK VATANDAŞLARIN vardır. Şu birkaç günde açılacak olan meclis bakalım yeni yapılan yerel seçimler, maaş, gider, oy diyerek tartışmalarla dolu bir dönem geçirip yazılan onca soruna, “GÜNDEM YOĞUNLUĞU NEDENİYLE BİR SONRAKİ YASAMA YILINDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR.” Dersen eğer millette bir sonraki yasama yılında seni o en kıymetli hazinenden edecektir.

Not. Lütfen sözüm herhangi partiye değildir. Kaç vekil varsa tamamı içindir.

Saygılarımla

Nebi ÖZMEN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.