Take a fresh look at your lifestyle.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Büyükçekmece açıklaması

0 581

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükçekmece’de polislerin evleri gezerek vatandaşları sayması ve oy veren kişileri tespit etmesi üzerine açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de yerel seçim sürecinde bazı usulsüzlüklerin yaşandığını ve bunların en büyüklerinden birisinin Büyükçekmece’de yaşandığını açıkladı. Polislerin ev ev gezerek vatandaşları saymasının nedeninin bu usulsüzlükleri yapanları ortaya çıkarmak için yapıldığını açıklayan Soylu, bunun rutin olmayan ancak yapılabilecek bir eylem olduğunu ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu süreçte AK Parti tarafından bu konu hakkında kendisine tahkikat yapılması isteklerinin olduğunu ve bunun gereğini Büyükçekmece ilçesinde yapmak zorunda kaldıklarını açıkladı. Bugün polislerin kapı kapı gezerek vatandaşları sayması başta sosyal medya olmak üzere bazı televizyon kanallarında sunucuların tepkisini çekmişti.

Vatandaşların kapı kapı gezilerek sayım yapılmasının demokratik olmayan bir uygulama olduğunu açıklayan sosyal medya kullanıcıları da bu süreçte AK Parti’nin zarar görmeye devam edeceğini ve bu tür eylemlerin durdurulmasının yararının yine AK Parti’ye olacağını açıklamıştı. AK Parti cephesi ise seçimleri tekrarlamak istediklerini açıklamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.