Take a fresh look at your lifestyle.

İstanbul Valiliği: Olayın failinin yakalanması için çalışma başlatılmıştır

0 631

İstanbul Valiliği, İstanbul Maltepe’de 5 yaşında M. isimli kız çocuğuna tecavüz eden ve henüz bulunamadığı iddia edilen saldırgan tecavüzcünün arandığını ve bu sürede tüm herkesin güvenlik güçlerine yardımcı olmasını ve art niyetli paylaşımlara itibar etmemeleri çağrısında bulundu.

İstanbul Valiliği’nden yapılan resmi açıklamada “Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır.

Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır.

Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Olayla ilgili olarak vatandaşlar sosyal medyada hükümetin derhal yeni yasalar ile tüm vatandaşları koruması ve bu tür olayları engelleyecek kararları bekletmeden almalarını istedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.