Take a fresh look at your lifestyle.

Kanser olmanın önüne geçmek mümkün!

0 248

Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömür Berna Çakmak Öksüzoğlu, sağlık dünyasında kanserin önlenebilir olduğunu ve insanların kanserden uzak durmak için sağlıklı beslenmesi gerektiğini açıkladı. Kanser hastalığından dolayı her yıl binlerce insanın dünyanın dört bir yanında hayatını kaybettiğini açıklayan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Ömür Berna Çakmak Öksüzoğlu, “Tütün kullanımı kanser için en önemli risk faktörüdür ve kanser ölümlerinin yaklaşık yüzde 22’sinden sorumludur. Günümüzde kanserin yüzde 30-50’si önlenebilir. Sigara, alkol, obezite, sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve güneş ışığından korunma ile kanserlerin üçte biri önlenebilir” diye konuştu.

Prof. Dr. Öksüzoğlu, kanserin insanların hayatlarını ölüme sürükleyen en büyük ve en kötü sağlık sorunlarından olduğunu açıklayarak, bazı gıdaların kanser yapıcı, bazı gıdaların ise kanseri önlemekte etkili olan sağlıklı gıdalar olduğunu açıkladı.

İnsanların sağlıklı gıdaları tüketerek ve tütünden uzak durarak kanseri büyük oranda engellemelerinin mümkün olduğunu açıklayan Prof. Dr. Öksüzoğlu, yeni tedavilerin geliştirildikçe daha fazla insanın hayatını kurtarabilecek olduğunu açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.