Take a fresh look at your lifestyle.

Karşınızda Uygun Fiyat ve Android Go ile Gelecek Olan Alcatel 1X!

0 278

Alcatel firmasının uygun fiyata bir telefonu piyasaya süreceğini geçtiğimiz günlerde öğrenmiştik. 1X adı verilen model, kullanıcıların cebini zorlamayacak fiyatı ile dikkatleri çekmişti. Nihayet Alcatel 1X‘in teknik özellikleri de ortaya çıktı.

Alcatel 1X’in Teknik Özellikleri

Mütevazi bir telefon olacağı kesinleşen cihaz, giriş segmentinde görülebilecek telefonlardan biri. 1.28 GHz’lik MT6739 yonga setiyle gelecek olan Alcatel 1X1GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı sağlayacak. MicroSD kart desteğiyle, dahili depolama alanı 32GB‘a kadar yükseltilebilecek.

Alcatel 1X8MP çözünürlükte tek bir arka kameraya sahip. Bu kameranın yanı sıra 5MP çözünürlükte bir de ön kamerası bulunuyor. Cihazı rakiplerinden ayrı tutan özelliği, Android Go ile gelecek olması. Bunun anlamı google‘ın özellikleri düşük olan cihazlar için, o anda bulunan en güncel sürümünü Android Go‘ya dahil cihazlara otomatik olarak uyarlıyor olması. Hal böyle olunca hem uygun fiyatı hem de Android Go ile gelecek olması, cihazı boy ölçüşeceği rakiplerine karşı avantajlı kılıyor.

Alcatel 1X’in Fiyatı
Cihazın fiyatı ise 100 dolar olarak belirlendi. Bu kadar uygun bir fiyata, bu segmentte bir telefonun ilgi görmesi mümkün gibi görünüyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri‘nde piyasaya sürülecek olan Alcatel 1X‘in, ilerleyen günlerde tüm dünyada satışa sunulması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.