Take a fresh look at your lifestyle.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan açıklama

0 715

Yeni askerlik sistemi hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, erlerin subay ve general olabileceğini açıkladı.

Akar, yeni sistemde hiçbir engel ve sorun olmadığını “Bir taraftan bize verilen görevleri yerine getirirken diğer taraftan da bu görevlerin ifasına çalışan sivil, asker tüm arkadaşlarımızın refahı için çalışmak bizim asli görevimizdir.” diye konuştu.Yeni askerlik sistemine ilişkin çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Bakan Akar, “Hiçbir zaman hiç kimsenin önü tıkanmıyor. Er olarak başlayacak genç arkadaşlarımız, uzman olacak, kriterleri yerine getirdiği zaman astsubay olacak diğer kriterleri yerine getirince subay olacak sonrasında general olacak. Hiçbir engel yok. Önemli olan bireyin çalışması, kendini geliştirmesi ve katkısı yani performansı” sözleri ile açıkladı.

Beklenen ve ne zaman çıkacağı henüz kesin olmayan yeni askerlik sistemi hakkında yapılan açıklamalarda tarih verilmemekte.

Bakan Akar’a göre yapılacak olan yeni düzenlemeler ile birlikte askerlerin önü açılacak ve yükselme ve özlük hakları gibi haklar daha iyi korunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.