Take a fresh look at your lifestyle.

R10’un Büyük Pastası Coşkun Çetin’de

0 274

Türkiye’de “Webmaster” kavramına büyük bir kesim yabancı olsa da ülkemizde bu mesleği icra eden ciddi sayıda insan var. Henüz Türkiye şu ana kadar Mark Zuckerberg’in Facebook’u, Elon Musk’ın Paypal’ı, Larry Page’in Google’ı gibi dünya çapında bir proje çıkarmamış olsa da, özellikle pek çok genç girişimciyi bünyesinde barındıran Türkiye’nin en önemli webmaster platformu R10.Net sitesini biraz incelersek Türkiye’nin dijital dünyadaki geleceği hakkında fikirlerimiz daha iyimser bir hale geliyor.

R10.Net girişimci Coşkun Çetin’in CEO’su olduğu bir webmaster platformu. Sitenin en büyük hissedarı Coşkun Çetin’in aynı zamanda R10.Net’in yanında MegaTR Hosting isminde bir hosting şirketi var. Genç girişimci işadamı Coşkun Çetin siteyi basit bir webmaster portalı olmaktan çıkarmış ve bir çok yeni özellik ekleyerek tabiri caizse webmasterlarların iş platformu haline getirmiş.

Aynı İşadamı Çetin mobil pazarına yaptığı yatırımlarıyla da Türk Bilişiminin gelişmesi için çalışmalarda bulunuyor.

Forumun üye alım politikası diğer webmaster forumlarının aksine daha seçici. Yani siteye herkes üye olamıyor. Bu da R10.Net’in diğer Webmaster forumlarına nazaran daha elit bir çizgide yayınına devam etmesini sağlıyor.

Yazılımcı, grafiker, web girişimcisi, bilgisayar programcı veya bunlara yakın becerileriniz varsa sitede ihtiyacınızı karşılayacak her şey var. Eğer web sitesi satmak istiyorsanız satabilir, kendi yazılımınız varsa buradan üyelere satışını sağlayabilir, girişiminiz hakkında diğer insanlardan fikir almak istiyorsanız burada diğer insanlardan fikir alabilir buna benzer binlerce şeyi yapabilirsiniz. R10’net tabiir caizse dijital iş yapanlar için bulunmaz hint kumaşı bir oluşum.

Kısaca R10.Net Türkiye’nin gelecekte bilişim dünyasındaki biçeceği rol için ümit veriyor diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.