Take a fresh look at your lifestyle.

Samsung’dan Huawei’ye Rest

Samsung'dan Huawei'ye Rest

0 1.517

Akıllı teknoloji üretici Samsung, yeni popülerleşen Huawei firmasına açıkca meydan okudu. Çinli üreticilerin piyasaya büyük bir adım atmasıyla sallanan akıllı teknoloji pazarı piyasanın kaderini değiştirdi. Bu kaderi değiştirenler ise Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi şirketler oldu.

2018 yılında büyük bir başarıya imzasını bırakan Huawei şirketi Apple gibi büyük bir firmayı geride bırakarak listeyi 2. sırada bitirdi. Huawei bu iddialı girişimi ile zirveye göz kırptı. Huawei şirketinin yetkili isimleri tarafından bugünlerde Samsung’u da geride bırakarak en çok akıllı telefon sevkıyatı yapan şirket olacağını ifade eden açıklamaları ile gündem sallandı. Üstelik bunun için çok beklemeye gerek yok 5 yıl içerisinde sektörün zirvesinde bizi görebilirsiniz diyerek açıklamasına eklemede bulunan Huawei yetkilileri bu sefer daha büyük iddialarda bulundu.

SAMSUNG’DAN HUAWEİ’YE YANIT

Popüler akıllı telefon üreticisi Huawei önceki günlerde “en çok telefon sevkıyatı” yapanlar listesinde 5 yıl içerisinde zirvede kendilerinin olacağını iddia ederek gündemde manşet olmayı başardı. Bu iddialar üzerine güney koreli dev şirketten yanıt gecikmedi.

Samsung şirketinin en yetkili ismi olan DJ Koh Huawei’n iddiaları üzerine şirketimiz Samsung’un önümüzdeki 10 yıl boyunca zirvedeki yerinde kalacaktır açıklamalarında bulundu.

Pazardaki yerlerinin çok sağlam oturduğunu ve bu yüzden önümüzdeki 10 yıl boyunca zirve konumunda herhangi bir değişiklik olmayacağını iddia eden Koh, Huawei’in restleşmesine karşılık rest bir cevap verdi. Peki, bu restleşmenin kazananı kim olacak? Bunu önümüzdeki 5 yıl veya 10 yıl içerisinde göreceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.