Take a fresh look at your lifestyle.

SOL DİYE BİR ŞEY YOK

0 295

Defalarca yazdım bir kez daha yazacağım. ‘‘SOL DİYE BİR ŞEY OLMADIĞI GİBİ SAĞ DİYE BİR ŞEY DE YOKTUR ARTIK

İyi de millet ne diye ‘sağ’ ‘sol’ muhabbeti yapıyor o zaman? Ağız alışkanlığı, nostaljik merak. CHP bile her konuda Amerikan ve FETÖ tezlerini dillendiriyor. HDP ise Amerika’nın silahlandırıp konuşlandırdığı PKK/PYD nin peşinde. Sorsan bunlar ‘solcu’; Amerikancı solcular. Emperyalizme karşı topyekun direnen bir milletin önüne düşmüş liderine saldırıyorlar. Sebep; o lider ‘İslamcı’. Yani Katolik ya da ateist mi olacaktı. Müslüman çoğunluğa sahip ülkenin lideri Müslüman olur. Tıpkı Kaddafi gibi, tıpkı Ömer Muhtar gibi, Yasser Arafat gibi, tıpkı Muhammed Mursi gibi. Seküler geçinen Abdülfettah Sisi ya da eli kanlı ‘reformist’ Prens Selman gibi olursa zaten Amerikan kuklası oluyor.

CHP solcu ise sağcı diye bilinenleri neden milletvekili yaptırıyor, belediye başkan adayı gösteriyor? İyi Parti gibi, Saadet gibi kendine sağcı diyen partilerle ittifak arıyor? Bu sağcı bilinenler neden solcu geçinen CHP ye payanda oluyor? Menfaat icabı. Hepsi Erdoğan’a karşı ya, Azazil ile Cebrail’i yan yana getirmeye kolları sıvıyorlar.

Niçin pek çok eski solcu Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında emperyalizme karşı tutum alıyor? Recep Tayyip Erdoğan sağcı ise ne diye CIA onu düşürmeye çalışıyor; neden solun eski kalesi Sovyetler Birliği’nin mirasçısı Rusya ile, emperyalist Amerika ile olduğundan daha iyi anlaşıyor? Emperyalizmin tetikçisi Soros ne diye ha bire çeşitli ülkelerde ‘devrim’ adını verdiği karşı devrimler tezgahlıyor? Sağ sol kavramları sosyalist bloğun dağılması ile geçerliliğini yitirdi.

Bu kavramlar bir on, bilemedin yirmi sene daha alışkanlıkla kullanılır sonra tarihe karışır. Bizde sol değerleri çoktan bir kenara bırakmış pek çokları sırf dindar bir Müslüman diye Erdoğan’a cephe alıyor. Böyle yapınca otomatikman onu devirmek isteyen emperyalist metropollerle saf tutuyor. Sığınmacılara kin kusuyor, Ülkenin kalkınmasına, gelişip güçlenmesine karşı çıkıyor, yapılan yatırımları kötülüyorlar. Amerika’nın eğitip donattığı PKK/PYD yi savunuyor. Bunlar Amerika’nın tatlı yalan vaatlerine inanıp barış sürecini bozmadılar mı? Gerçi o kesim, zamanında barış sürecine de solculuk adına karşı çıkmıştı. Daha neler neler; Filistin davasına sahip çıkmıyorlar. 12 Eylülcüleri yargılayacak anayasa değişikliğine bile karşı çıktılar. HDP ‘parti kapatılmasının zorlaştırılması’ maddesine karşı oy kullanıp vesayetin yanında yer aldı.

Eskiden solun kıblesi Sovyetler Birliği idi. Bir mesele olunca gözler hemen oraya çevrilir, ona göre tutum alınırdı. Tabi bazıları da Çin’e bakardı. Şimdikiler ve eskiden şimdiye transfer olanlar ABD ye, AB ye bakıyor. Kendi akıl ve izanlarıyla yollarını bulma yeteneklerini yitirmişler. Bu yüzden pusulayı şaşıyorlar.

Demem o ki solculuk artık yalan. Kendi ülkeni, ülkenin birilik ve dirliğini savunuyor musun savunmuyor musun? Yoksa ‘İslamcı’ Erdoğan’ı devireceğiz diye emperyalist mahfillerle iş mi tutuyorsun? Onu devirince Amerika’nın ülkemiz üzerinde kurduğu vesayet sisteminin geri getirileceğini düşünemiyor musun? Esas mesele budur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.