Take a fresh look at your lifestyle.

Toshiba Gitti Dynabook Geldi

Toshiba Gitti Dynabook Geldi

0 683

Bir dönemin en büyük teknoloji şirketlerinden olan Toshiba son zamanlarda büyük maddi sıkıntılar çekiyordu. Maddi sıkıntılarından dolayı bazı faaliyetlerine son veren söz konusu teknoloji firması en son bilgisayar biriminin yüzde 80 hissesini Foxconn’a sattı.

Toshiba şirketinin büyük pastasını Foxconn aldıktan sonra kolları sıvamaya başladı ilk iş olarak Toshiba marka bilgisayarların ismini değiştirmek oldu. Firma yeni üretilecek bilgisayarların ismini Dynabook olacağını duyurdu.

TOSHİBA RESMİ WEB SİTESİNDE DUYURDU

Toshiba’nın tüm resmi web sitelerine giriş yapan her kullanıcı bir bildiri yazısı ile karşılaştı. Bildiri’de 1 Ekim 2018 yılında yapılmış anlaşma dolayısıyla Toshiba’nın Toshiba Group ile finansal kaynaklarını ayırmış olup yeni adının dynabook olduğundan bahsediliyor.

Foxconn’un Toshiba hisselerinin yüzde 80’ine sahip olmasının ardından 1 Nisan 2019 itibari ile dynabook olarak piyasa’ya merhaba dedi. Dynabook tanıtım açıklamasında ise 1985 yılında varolmuş ve o zamandan bu yana büyük işler başarmış Toshiba mirasına en yetenekli çalışanlarımız ile sahip çıkacağız sözlerini kullandı.

FOXCONN ŞİRKETİ KİMDİR?

Foxconn ismi Tayvan’da kurulmuş çeşitli ürün satışlarına kolu uzan şirketlerini bünyesinde bulunan şirketler topluluğudur. Söz konusu şirketin yan kuruluşları Sharp, Innolux Corporation, Linksys, Belkin, Smart Technologies ve Flying Systems.

Söz konusu büyük teknoloji şirketinin alıcısı ise Foxconn şirketinin yan kuruluşu Sharp oldu. Bahsi geçen köklü şirket artık Dynabook adı ile Japonya merkezli Sharp şirketi bünyesinde hizmet verecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.