Take a fresh look at your lifestyle.

Türkiye Engelliler Meclisi Kuruldu

Türkiye Engelliler Meclisi Kuruldu

1 568

Engelliler Konfederasyonun girişimiyle oluşturulan Türkiye Engelliler Meclisi projesi, ülkemizde bir ilki başlattı. Projenin ana hedefi, Türkiye’de engellilik konusunda çalışan sivil toplum örgütlerinin ağ oluşturmaları ve bu ağların kapasitelerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

 

Avrupa Birliğinin fonuyla oluşturulan bu proje kapsamında 52 ilde yerel engelli meclisleri kurmak,mecliste yer alacak sivil toplum örgütlerinin idariye mali kapasitesini güçlendirmek;iletişimi,medya,gönüllü yönetimi,savunuculuk,lobicilik ve izleme gibi alanlarda yapılabilirliklerini arttırmak,Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi bağlamında güçlendirmek,engelli haklarının geliştirilmesi için çalışan yerel ve bölgesel sivil toplum örgütlerine fon sağlamak temel esaslarından oluşmaktadır.

 

Projenin faaliyetlerinin yürütüleceği iller şöyle; Ankara, Konya, Kayseri, Eskişehir, Sivas, Niğde, Nevşehir, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Sakarya, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye. Isparta, Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Batman, Van, Erzurum, Elazığ, Ağrı, Kars, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Samsun, Trabzon, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop, Artvin, Zonguldak, Karabük.

 

Miraç DURSUN

1 yorum
  1. Hasan Demirci diyor

    Umarım bizim in faydalı olur

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.