Take a fresh look at your lifestyle.

Whatsapp’da Ekran Görüntüsü Alınamayacak

Whatsapp'da Ekran Görüntüsü Alınamayacak

0 1.612

Dünyanın popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, kullanıcıların güvenliğini bir kademe üste taşımak için yeni bir güncelleme ile Whatsapp’ da konuşulan mesajların ekran görüntüsü alma yasağını getireceğini duyurdu ve bu sistem için çalışmalara başladığını belirtti.

Birçok kullanıcı tarafından tartışmaya sebep olacak yeni Whatsapp güncellemesi birçok kullanıcının istemediği türde bir güncelleme olacak. Ortaya atılan bazı iddialara göre söz konusu ekran görüntüsü yasağının ortaya koyulması ile sohbet penceresinin ekran görüntüsü hiçbir şekilde alınmayacak. Whatsapp daha öncesinde uçtan uca şifreleme sistemini hayata sokarak kişilerin mesajlarının kimse tarafından okunmamasını sağlamıştı. Whatsapp yeni yasak güncellemesi ile iki taraf arasındaki konuşmanın gizli olmasını sağlamayı hedefliyor.

Yasak ile alakalı kısa süre içerisinde gelecek bir güncelleme beraberinde geleceği tahmin ediliyor. Söz konusu şirket onun öncesinde Whatsapp uygulamasına parmak izi ile doğrulama sistemi getirmeyi planlıyor. Yasağın ne zaman yürürlüğe gireceği hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.